Cinnet Toplumunun Şuursuz Müslümanları

Posted on Ağustos 24, 2015

1


Türkiye çok kritik bir dönemden geçiyor. Gezi olaylarından bu yana ısrarla sürdürülen ve Müslüman dünyasını tümüyle “ehlileştirmeye” yönelik saldırılar cinnet düzeyine erişmiş vaziyette. Tutarsızlığın, ikiyüzlülüğün, ilkesizliğin alıp başını gittiği bu dönemin kıyametten hemen önceki bir dönem olduğuna inanmamızı gerektirecek oldukça fazla sebep var.

PKK’nın saldırıları yeniden başladığından beri tuhaf bir iklim hâkim ülkede. Gezi olaylarından bu yana iki senedir yürütülen ahlâksız savaşı gördükten sonra, herhangi bir tuhaflığa şaşırma kapasitemizi de yitirdik doğrusu.

Ama yine de kimi şeylere şaşırmadan edemiyoruz…

“Türkiye Türklerindir” gazetesi ve hayatları Kürtleri ikinci sınıf yaratık saymakla geçmiş Doğan grubu ve çevresi birden PKK’nın promosyonuna girdiyse… Hürriyet, Cımhuriyet gibi gazeteler PKK’nın resmi yayın organı hâline dönüştüyse…

“Tek Türkiye” benzeri dizilerle Kürtlere ve barış sürecine her türlü saldırı ve hakareti yapıp durmuş Pensilvanya New Age Cemaatine ait basın organlarının ve o cemaatin siyonistlerden daha aşağılık tetikçilerinin şimdi de PKK yanlısı olmalarına şaşıralım mı? Barış sürecini kösteklemek için o süreci yürütenlerden birisi Hakan Fidan’ı  ve sürecin mimarı Tayyip Erdoğan’ı tutuklama girişimi dâhil her türlü rezilliği yapan bu cemaatin, bugün PKK’ya yapılan operasyonları “barışa yönelik bir Cumhurbaşkanı saldırısı” olarak göstermesine?

Barış süreci devam ederken ve üç yıla yakın süredir tek bir şehit haberi dahi gelmezken “Tayyip PKK ile anlaşarak ülkeyi satıyor” diyenlerin, HDPKK’nın barış sürecini baltalayıp bitirmek için her şeyi yaptığı ve sonunda fiili bir savaş başlattığı ortamda PKK’nın resmi propagandistlerine dönüşmesine ne diyeceğiz? “Barış için gerekirse baldıran zehiri içerim” deyip gereğini yapmış ve Kürtlere yüz yıldır kimsenin uzatmadığı dostluk ve kardeşlik elini uzatmış birisine, başta seküler Kürtler olmak üzere kimi Kürt ve Türk Müslüman kesimler tarafından yapılan ihanete? Kürtlerin kahir ekseriyetinin (üstelik Müslüman versiyonlarının da) kendilerini yüz yıldır insan yerine koymamış Kemalist / sol kesimlerin kucağına sığınarak Tayyip Erdoğan’a saldırmalarına?

Bu ülkenin derdinden, hayatından, insanlarından zerre kadar haberi olmayan, kendi kurdukları Sodom / Gomorra!da “mutlu mesut” yaşayan Nişantaşı / Cihangir haramzadelerinin yüzde elliye yakın HDP’ye oy vermelerini nasıl açıklayacağız peki? Evlerinde hizmetçi olarak dahi görmek istemeyecekleri Kürtlerin, hem de en ırkçı, faşist versiyonlarına destek vermelerini?

Sorduğuma bakmayın, açıklama basit… Mesela Müslümanlara saldırmak ve dünya Müslümanları için bir umut olmuş Tayyip Erdoğan’ı Mursi’nin şu an olduğu yere tıkmaksa, her şey ayrıntı onlar için. HDPKK bu aşamada onlar için çok kullanışlı bir araç zira.

Bu ülkenin canına okumuş, nerede pislik varsa o pisliğin üreticisi olmuş, darbecilik ve ahlâksızlıkta zirveyi kimseye kaptırmamış Doğan Grubu ve onların ağababaları siyonist yerel ve uluslararası basın ve sermaye çetelerin yaptıkları elbette şaşırtmıyor bizleri. Ama şaşırtan bir şey var. Müslümanların şuursuzluğu… Sırf kendilerine üç kuruş fazla oy gidecek diye, Müslüman dünyasına son iki yüz yılda olmadığı kadar büyük bir total saldırının olduğu bir dönemde, saldıranların yanında yer alan Saadet’çi kafalar mesela… Erbakan hoca yaşasaydı hepsini sopayla kovalardı eminim… Gülen Cemaati’ni zaten epeydir Müslüman kategorisinde saymadığım için onların yaptığı hiçbir şey şaşırtmaz artık beni. Ancak diğer Müslüman cemaat ve gruplar şaşırtır. Mesela şimdiden, Tayyip Erdoğan’a yapılan bu neo Haçlı saldırısına utangaç da olsa hak ve destek vermeye çalışanlar… Mesela PKK saldırılarında PKK’yı ya da kendilerine uzatılan dostluk, kardeşlik elini kıran ırkçı Kürtçüleri değil de Tayyip Erdoğan’ı suçlayacak kadar şuur, izan ve irfandan yoksun olup hâlâ Müslüman olduğunu iddia edenler…

Yüzbaşı kardeşi şehit edilmiş bir yarbayın, kardeşinin katili olarak resmen ve fiilen Tayyip Erdoğan’ı göstermesini “yarbay güzel konuştu” diyerek sunabilenlere ne demeli? Bunları görünce Menderes’in nasıl olup da asılabildiğini anlamak hiç çok zor olmuyor. Maalesef, Müslümanlığı özellikle bir cemaat veya tarikat içinde belirginleşenlerin, Müslümanlığı tam da aynı yerden kaçıp gidiyor. Cemaat veya tarikat çıkar veya söylemleri, onlar için İslam âlemine yapılan her türlü saldırıdan daha önemli hâle geliyor. Mesela İslam dünyasına topyekûn saldırıların hiçbirisi, mesela “Said Nursi Hazretlerine” (buraya ilgili cemaat ya da tarikatın önemli şahsiyetlerinin isimlerinden çoğunu yerleştirebilirsiniz) yapılan saldırılar kadar rahatsız etmiyor bunları. O yarbayın, annesinin kucağından alınıp yirmi yaşında ölmeye gönderilen gencecik çocuklara ve ailelerine her daim şehitlik nutukları verdiğini tahmin etmek zor mu? Ama  şehit edilen kendi muvazzaf kardeşi olunca ideolojik duruşunu baskın hâle getiren fütursuz bir saldırıya girişmesini bir Müslüman nasıl destekleyebilir? Ne yani bu fütursuz saldırganlığını acısına mı vereceğiz yarbayın? Çocukları şehit edilen gariban ailelerin anne ve babalarının “vatan sağ olsun” diyerek bağırlarına taş bastıkları bir ülkede, yarbayın bu davranışının, tam da yüz yıllık Kemalist kibrin bir dışavurumu olduğunu anlayamayacaksanız neden taşıyorsunuz o beyinlerinizi? Ülkenin savaş bilen profesyonel subaylara en çok ihtiyacı olduğu bu topyekûn savaşta, barış sürecince hiçbir şey yapmadan maaşlarını tıkır tıkır almış olanların yaptığı bu “isyanın” ahlâk ve izan kabul eden bir tarafı mı var ki o yarbayı savunacak kadar şirazeniz kaydı?

“Size bu kanı durdurtmayacağız!” lobisinin, başta uluslararası odaklar olmak üzere Türkiye’deki Doğan grubu ve Kemalist / sol  taşeronlarının, savaşı tekrar başlatmak için her şeyi yaptığını ne çabuk unuttunuz! Kürtlerin ırkçı damarlarını devreye sokmak için Kobani diye suni bir dünya icat ettiklerini? Hasan Cemal gibi sülaleden ittihatçı bir kalpsizin “ne kazandınız ki silahları bırakacaksınız” diye PKK’ye telkinler verdiğini ve PKK saldırılarına karşı sabır sabır diye beklediği halde, sonunda sabrı tükenen devletin operasyonlara başlaması üzerine, bu defa da “silahlar bırakılmalı” borazanını öttürmeye başladığını göremeyecek kadar hangi ara körleştiniz?

Şimdi sözüm şu ya da bu Geziciye ya da Müslüman dünyasına kim karşı ise onun yanında olan şeytanın istihbarat ve terör örgütünün mensuplarına değil, kendine Müslüman diyenlere… Ahlâksız saldırılara karşı, ne zaman ahlâklı, namuslu, akıllı davranacak ve kem küm etmeden ayakta duracaksınız? Ne zaman, ihanet veya “arazi olmak” için fırsat kollayıp durmaktan vazgeçeceksiniz? Yoksa, bu ülke ve Müslüman dünyasının bekâ ve selameti sizin üç kuruşluk yatınız, katınız, lüksünüz, konforunuzdan daha mı az kıymetli? Menderes’i sizin gibilerin ihanet ve suskunluğu idam ettirdi. Erbakan’ı bir yılda alaşağı eden de sizlerin namussuz suskunluk ve kaypaklığınızdı. Şimdi de aynı şeyi mi yapacaksınız? E yapın, biz de kim Müslüman, kim ahlâklı, kim münafık, kim mala tapıyor, kim Allah’a bilelim…