Allah’ıma Çok Şükür; Çiğnetmedi Namusumuzu…

Posted on Haziran 24, 2018

1


15 Temmuz gecesi kanımızla, canımızla koruduğumuz vatanımızı, seçim eliyle o gece işgale gelenlere verip vermeyeceğimizin seçimiydi bu. 15 Temmuz gecesinden daha az önemli değildi yani. Rabbime çok şükür ki, bizleri güldürdü.

Sokaklardan geliyorum ve sıcağı sıcağına yazıyorum bunları… Saat şu an 1’i geçti ve Bursa caddelerinde iğne atsanız yere düşmeyecek bir coşku var. Kendilerini her fırsatta aşağılayanlara karşı onların çukuruna hiçbir zaman düşmeyen, sabırla bekleyip en kritik zamanda gereğini yapan güzel bir milletim var benim! Bu yüzden bu kadar coşkulular. 15 Temmuz’da ülkelerini vermediler, bugün de vermediler…

Bu seçim kime karşı kazanılmıştır bir göz geçirelim de zaferin büyüklüğünü görelim:

  • Bu sabah Batı medyasında olan bitene baktığımda BBC’den CNN’e, Guardian’a kadar -aslında Gezi’den beri yürütülen kampanyanın en son aşaması- gördüğümüz tek şey vardı: Tayyip Erdoğan’a diz çöktürmek ve “kapıyı göstermek”. Bu medya organları hiç utanmadan, arlanmadan (ki Batı demek utanmazlığın kurumsallaşması demektir en kısa şekliyle) Türkiye’deki seçimde Tayyip Erdoğan’ın devrilmesi gerektiğine yönelik çok pis yayınlar yaptılar. Bu seçim öncelikle bu it sürülerine ve onların Türkiye şubeliğini yapanlara karşı kazanılmış büyük bir zaferdir. Asım’ın neslinin “namusunu çiğnetmediğine ve çiğnetmeyeceğine” dair kocaman bir ikazdır Batı dünyasına.
  • Bu seçim, “Yarın kazanınca en güzel giysilerimizi giyip, şampanyalar eşliğinde zaferimizi kutlayacağız, ayakkabı kokularından kurtulacağız” diyen kendini kültürlü sanan edepsiz zırcahilllere karşı “Yarın kazanırsak, Rabbime hamd edip, şükür namazı kılacağım” diyenlerin zaferidir. Bu seçim, “Domuz eti yiyorum, oh ne güzel, size de tavsiye ederim” diyenlere karşı boğazından haram lokma geçip geçmediğinin derdinde olanların bir zaferidir aynı zamanda.
  • Bu seçim, Fetö’den DHKP-C’ye, PKK’dan, PYD’ye tüm terör örgütlerine ve onların ağababalarına karşı kazanılmış bir zaferdir. Bu örgütlerin ve siyasi kanatlarının, Batılı patronlarının eşliğindeki ortak oyununa karşı, güzel milletimin aşkla, imanla verilmiş mücadelesinin son halkası…
  • Bu seçim, muhafazakar/Müslüman siyaset ve medyada – üstelik çoğu Tayyip Erdoğan sayesinde adamdan sayılmışların – kişisel hırsları için, ülkeyi, milleti ve Müslüman dünyası ile tüm mazlumları satabilecek bir şekle dönüşmesini (Karar Gazetesi’nin son bir aylık yayınlarını düşünün mesela..) ibretle takip ettiğimiz tiplere karşı kazanılmış bir zaferdir… H. Albayrak’a, E. Mahçupyan’a, E.Çakır’a, N. Çiçek’e, A.Beki’ye…
  • “Kazanırsak ilk iş Esed’le anlaşıp tüm Suriyelileri ülkelerine dehleyeceğiz” diyen vicdansızlara karşı, Suriyeliler dahil dünyadaki tüm mazlumların duasını alanların zaferidir aynı zamanda… Makedonya’dan, Kosova’dan, Nijerya’dan, Arnavutluk’tan, Bosna’dan arayarak, gözyaşları eşliğinde “Bu sadece sizin zaferiniz değil, bizim de zaferimizdir, aylardır bu seçim için dualar ediyoruz!” diyenlerin zaferidir. Barselona’da taksi şoförlüğü yapan ve 20 avroluk taksi ücretinin patronuna ait olan 10 avrosunu alıp, diğer 10 avro için “Kalan 10 avro ‘one minute’te ödendi” diyen Tunuslu, Faslı taksi şoförlerinin zaferidir. Allah onların hepsinden razı olsun.
  • Bu seçim, neredeyse bir aydır sevdiği insanları daha fazla germesin diye tüm stresini içine atan, haftalardır, ülkesi, milleti ve dünyadaki tüm mazlumların iyiliği için bu seçimin kritik bir dönemeç olduğunu düşündüğü ve endişe ettiği için uyuyamayan, seçim sonuçları netleşmeye başlayınca “Rabbim, Sen öyle büyüksün ki, ne zaman darda kalsak Yetişensin!” diyerek gözyaşı dökenlerin zaferidir aynı zamanda.
  • Bu seçim, “Yargılanacaksınız, asılacaksınız!” diye çığlık çığlığa küfredenlere, koro halinde Tayyip Erdoğan’a ve bu milletin ne kadar kutsalı varsa hepsine sövenlere karşı, “Bizim dünyamızda haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır; ne kimseye haksızlık ederiz, ne kimsenin haksızlığına baş eğer, göz yumarız!” deyip, kendilerine yargılanacaksınız, idam edileceksiniz diyenlere bile “Bizim dünyamızda siz bile bir zulme, haksızlığa uğramazsınız!” diyenlerin zaferidir.
  • Bu seçim, Ak Parti’nin ülkede yarattığı imkânları en fazla sömüren ama hiçbir ihanet fırsatını kaçırmayan beyazlara (HDP’ye barajı atlatanın bu ülkenin pastasının kremini yiyen CHP beyazları olduğunu unutmayın) karşı, bu ülkenin gerçek insanının zaferidir. Gidecek başka yeri, başka bir vatanı olmayanların zaferi…
  • Bu seçim, kültür-“sanat”ta Ak Parti’nin 16 yıllık iktidarında en çok beslenen (ve evet bu besleme hâlâ azalmış değildir), ama Gezi’den beri bulduğu her fırsatta “Bil bakalım kimi Başkan yaptırmayacağız” diye böğüren, kendine sanatçı diyen ama sanatın ruhuna galaksiler kadar uzak Nişantaşı, Cihangir “bar-kültürcülerine” karşı kazanılmış ağır bir zaferdir.
  • Bu seçim, bir kurtuluş savaşı mücadelesinin en önemli halkalarından biriydi ve yaptığımız her kurtuluş savaşında arkadan hançerlemeyi adet edinmişlere karşı kazanılmış mağrur, tevazu sahibi ve imanlı bir zaferdir. Allah zaferimizi mübarek eylesin ve bundan sonrasında ülkemiz, milletimiz, tüm Müslüman alemi ve daha da ötesi dünyadaki tüm mazlumlar için hayırlara vesile kılsın.